Stěhuji se do Ruska, aneb pizza z oblak


Rusko možná bude mít snad poprvé za poslední roky kladné migrační saldo. Dopomoci by k tomu mohla pizzerie Dodo Pizza, která jako (údajně) první pizzerie na světě začala doručovat pomocí multikoptéry.

Létající pizzu už začali dopravovat na pláže, do městských parků a dokonce do univerzitního kampusu Syktyvkaru. Během letu se pizza nachází ve zvláštní termické tašce, proto se do rukou zákazníků dostane horká.

Vrtulníková doprava pizzy vypadá následovně: klient si ji objedná po telefonu nebo prostřednictvím internetu. Jakmile je pizza hotová a bezpilotní vrtulník se vydá na cestu, dostane klient od manažera zprávu, aby vyšel ven a převzal objednávku.

Zákazníka si bezpilotní přístroj s náhodným kolemjdoucím nesplete – vrtulník je vybaven videokamerou, která v reálném čase předá obraz na monitor operátora. Když zákazník vyjde ven z domu, operátor ho uvidí díky kameře a okamžitě mu zatelefonuje. Teprve potom mu vrtulník předá pizzu. Za tuhle službu zaplatí zákazník něco přes deset dolarů, tedy přibližně dvě stě korun. Za jídlo i nápoje dopravované letecky se platí elektronicky.

Bezpilotní letoun dokáže přepravit náklad o váze až 5 kg rychlostí 40 km za hodinu. Byl zkonstruován ruskou společností CopterExpress.

Začalo mě lákat Rusko a Vás?:-)

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>