Nová generace Parrot AR Drone: Bebop

Nová generace úspěšného dronu od firmy Parrot se nově nebude označovat Parrot AR Drone 3.0, ale Parrot Bebop Drone.

bebop

Na rozdíl od předchozích verzí je Bebop výrazně menší, lehčí ale především se podstatně zlepšila čelní kamera. Ta byla doposud jen pro ilustrační záběry a neměla příliš vysokou kvalitu. Nyní je to stabilizovaná Full HD kamera.

Není to ale jen tak obyčejná kamera. Parrot totiž do Bebopu nasadil 14 Mpx snímač s rybím okem se záběrem 180°. Z tohoho širokého záběru pak přímo na dronu vyřezává jen Full HD rámeček. Výřez se může pohybovat po celé ploše skutečného záběru, takže umožňuje stabilizaci či naklánění do stran. Obraz je přitom upravený, aby nebyly poznat zborcené proporce z rybího oka.

Dron se ovládá z mobilní aplikace přes wi-fi, takže si obraz můžete pustit přímo na telefonu nebo tabletu, nově je dokonce možné připojení na Oculus Rift, takže vidíte svět z pohledu Bebopu. Novinkou je také ovladač Skycontroller s výkonnými anténami, díky kterým má dosah až dva kilometry. Vzhledem k výdrži 12 minut letu ale asi tuto vzdálenost ani nestihnete urazit.

bebop2

Bebop Drone by se měl na trhu objevit na podzim, cena ale bude kolem 1000 dolarů, tedy podstatně více než dnes stojí AR Drone 2.0.

Zdroj: ZiveCZ

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>